Magické datum se třemi sedmičkami přiměl řadu zamilovaných párů k tomu, aby si právě dnes řekly své „ano“. O svatby na 7. 7. 2007 byl tak ohromný zájem, že na některých radnicích či hradech měli matrikáři termín obsazen již před rokem. Zda může přinést sedmičkové datum svatby štěstí do manželství je ale sporné. Jednoznačná shoda nepanuje ani v názorech numerologů a kartářek.

„Termín sňaku je pro mě i mého přítele velice důležitý, takže jsme se chtěli vzít právě dnes. Věřím, že to přispěje štěstí v našem manželství,“ sdělila novomanželka Magdalena Prášilová z Berounska. „Vím o tom, že je to magické datum, ale pouze kvůli tomu jsme jej nezvolili. Hlavním důvodem bylo to, že se nám tato čísla prostě líbila a také hezky vypadala na pozvánce,“ vysvětluje Lucie Kulhavá, která se se svým partnerem rozhodla pro sňatek již před dvěma lety.

Kvůli svatební mánii mají matriky, obřadní síně, ale i hrady skutečně napilno. Na mnohých místech se dokonce rozhodli i pro prodloužení času pro oddávání. „První svatbu budeme mít v 9 hodin a poslední až v 19 hodin. V průběhu dvanácti svateb se vystřídají tři oddávající,“ vysvětluje karlštejnská místostarostka Marie Rampasová, která doufá, že hektický den proběhne bez větších komplikací. Dvanáct párů v průběhu dnešního dne uzavře manželství pod berounskou matrikou. „Máme práce až nad hlavu,“ říká také matrikářka Eva Kalašová.

Z pohledu tarotových karet je prý datum 7. 7. 2007 poměrně příznivé. Po součtu všech čísel v datu vyjde číslo dvacet tři. Obě čísla se znovu sečtou a rozhodující je číslo pět. „Pětka je karta velekněze, která značí mužský element. Ve sňatcích uzavřených ten den by měl hrát silnější roli muž. Lidé se doberou čehosi vyššího, pozitivního,“ řekla kartářka Šárka Čiperová. „Pětka je symbol nejistoty, nemá ustálené vibrace. Může přinést neočekávané věci, nestálost,“ doplnila Čiperová.

Podle berounské numeroložky mohou sedmičky do manželství přinést štěstí. „Je to proto, že sedmička představuje citlivost a životní zkušenost i fyzickou energii,“ říká Růžena Šamanová.

Jiný názor ale zastává léčitel z Točníka. „Záleží jen na tom, jak blízké mají oba partneři životní dráhy. Vůbec nazáleží na tom, zda se vezmou v pátek nebo ve svátek nebo v jakoukoli denní či noční dobu,“ říká Pavel Šopul z Točníka.

Co znamená sedmička?

  • číslo sedm podle numerologie považuje za šťastné většina kultur
  • je symbolem plodnosti, úplnosti, dokonalosti, neměnnosti a neomylnosti
  • v tarotu má číslo sedm karta Vůz – to je karta úspěchu, vítězství, cestování i rychlé změny
  • sedmička je zastoupena například v Bibli, svět byl stvořen za sedm dní, známe sedm divů světa, oktáva má sedm tónů…