Pro obyčejné Evropany ale spolu s teroristickým útokem vyvstala další otázka. V době prázdnin si totiž začali klást otázku, kterou by si v minulých letech nepoložili.

Je cestování po Evropě bezpečné? Kde strávit s rodinou dovolenou, aniž by člověk riskoval? Jak si vybrat bezpečnou destinaci?

Dovolenou ve Francii plánoval na letošní září i Jan P. z Králova Dvora. „Dostali jsme zajímavou nabídku od známého, který nabízí ubytování na francouzské riviéře. Domlouvali jsem to už vloni v létě, po listopadových útocích v Paříže jsme se s manželkou ale rozhodli dovolenou zrušit. Máme dvě malé děti, nechceme nic riskovat. Teď se ukazuje, že naše rozhodnutí bylo správné," sdělil nám Jan P.

Prostřednictvím našeho Deníku vyjádřil soustrast se všemi rodinami i celé Francii. „Je to příšerné, byl jsem v šoku, když jsem se dozvěděl, co se stalo. Spíš jsem čekal, že se stane něco během fotbalového šampionátu," tvrdí Jan P.

Ve Francii prožila vloni v červnu svatební cestu u Jana S. z Nižbora. Líbánky strávili v Paříži a na západním pobřeží. Po teroristických útocích ve Francii by ale letos zvolili s manželem jiné místo. „Teď by se mi do Francie jet určitě nechtělo. Z jedné strany by se člověk neměl bát cestovat, neměli by mít nad námi teroristé takovou moc. Ale je pravda, že v současnosti bych do některých zemí s rodinou nejela. Je to ale otázka výběru. Neměli bychom sedět doma," míní paní Jana.

Letos trávili s dětmi dovolenou na jihu Chorvatska. „Nebála bych se například ani Itálie nebo Španělska," dodává. 

JAK VNÍMÁTE HROZBY TERORISMU VE SVĚTĚ VY? OBÁVÁTE SE CESTOVAT? JAK SI VYBÍRÁTE DESTINACE PRO VAŠI DOVOLENOU? Pište nám svě postředy na reporter.berounsky@denik.cz