„Stály 400 korun za kilo a byly z farmy Bojanovice. Vyprodaly se v pátek,“ řekla prodavačka ze Šťastné kozy. To Řeznictví a uzenářství Kamil Alfery v Hornohradební ulici jich má ještě dost. „Husa má 4,8 kg, je s droby, mražená a stojí 1100 korun, tedy 229 korun za kilo. Jedná se o dovoz z Maďarska. Budeme je prodávat, dokud se nevyprodají,“ prozradila zdejší prodavačka. 

Na husu je ale možné si vyrazit i do restaurace. U Aleny na Husově náměstí už mají na sobotu 11. listopadu k obědu obsazeno, nicméně k večeři ještě volná místa jsou. „Rovněž nabízíme upečenou husu s sebou domů. Je ale nutné si ji předem objednat,“ upozornila servírka.

Restaurace si připravila speciální svatomartinské menu, které stojí 710 korun a zahrnuje husí játra na cibulce a bílém víně s bramborovým lokšem, husí kaldoun s žemlovými knedlíčky a husím masem, pečenou husu s dvěma druhy knedlíků a zelí, svatomartinský jablečný závin a svatomartinské víno bílé nebo červené 0,7 l. Menu se prodává od čtvrtka 9. listopadu do vyprodání zásob.

Kontejnery nechalo město tento týden přemístit do ulice Hlinovka.
Město využívalo soukromý pozemek sedmnáct let, zaplatí ale jen za poslední tři

I restaurace Na Marjánce v Pražské ulici přijímá objednávky na Svatomartinské menu od 10. do 12. listopadu, ale ještě ho nemá nachystané. „Menu i cena se ještě připravuje, zveřejníme ho v pátek 3. listopadu,“ krčila rameny servírka.

Restaurace a pivovar Berounský medvěd v ulici U Cukrovaru pořádá svatomartinské husí hody 11. a 12. listopadu. Volno zatím má. Po loňských zkušenostech ale menu nechystá. „Všechno nabízíme jednotlivě, protože vloni třeba někdo polévku nechtěl. V nabídce je husí kaldoun za 55 korun a pečená husa buď čtvrtka nebo stehna se dvěma druhy knedlíků a zelí za 300 korun,“ vysvětlila servírka