„Stály 400 korun za kilo a byly z farmy Bojanovice. Vyprodaly se v pátek,“ řekla prodavačka ze Šťastné kozy. To Řeznictví a uzenářství Kamil Alfery v Hornohradební ulici jich má ještě dost. „Husa má 4,8 kg, je s droby, mražená a stojí 1100 korun, tedy 229 korun za kilo. Jedná se o dovoz z Maďarska. Budeme je prodávat, dokud se nevyprodají,“ prozradila zdejší prodavačka. 

Na husu je ale možné si vyrazit i do restaurace. U Aleny na Husově náměstí už mají na sobotu 11. listopadu k obědu obsazeno, nicméně k večeři ještě volná místa jsou. „Rovněž nabízíme upečenou husu s sebou domů. Je ale nutné si ji předem objednat,“ upozornila servírka.

Restaurace si připravila speciální svatomartinské menu, které stojí 710 korun a zahrnuje husí játra na cibulce a bílém víně s bramborovým lokšem, husí kaldoun s žemlovými knedlíčky a husím masem, pečenou husu s dvěma druhy knedlíků a zelí, svatomartinský jablečný závin a svatomartinské víno bílé nebo červené 0,7 l. Menu se prodává od čtvrtka 9. listopadu do vyprodání zásob.

I restaurace Na Marjánce v Pražské ulici přijímá objednávky na Svatomartinské menu od 10. do 12. listopadu, ale ještě ho nemá nachystané. „Menu i cena se ještě připravuje, zveřejníme ho v pátek 3. listopadu,“ krčila rameny servírka.

Restaurace a pivovar Berounský medvěd v ulici U Cukrovaru pořádá svatomartinské husí hody 11. a 12. listopadu. Volno zatím má. Po loňských zkušenostech ale menu nechystá. „Všechno nabízíme jednotlivě, protože vloni třeba někdo polévku nechtěl. V nabídce je husí kaldoun za 55 korun a pečená husa buď čtvrtka nebo stehna se dvěma druhy knedlíků a zelí za 300 korun,“ vysvětlila servírka