Hrad Arnavak skrývá po staletí velká tajemství. Již několik dobrodruhů se je pokusilo odhalit, ale bez úspěchu. Letošní výprava čítá 37 malých dobrodruhů, kteří se utábořili na Zbirožském potoce a pátrají po záhadách Arnavaku. Cílem organizátorů stanového tábora je naučit děti, jak mocná je ve skutečbnosti síla přátelství.

„Všechny děti ve věku od 1. do 9. třídy jsou rozděleny na jednotlivé oddíly či expedice a mají za úkol prozkoumat starý hrad, procházejí jeho různé tajemné části a poznávají starou legendu,“ vysvětluje vedoucí tábora Ondřej Kopáček průběh celotáborové hry, při které členové expedice sbírají klíče. „Ty v sobě nesou zakódovanou šifru, kterou musí jednotlivé oddíly vyluštit. Na konci je čeká jediné slovo, a sice přátelství,“ doplňuje vedoucí. Vyvrcholením celého tábora je celodenní výlet na zříceninu hradu Řebřík, která se ukryta v lese u Zbirožského potoka.

Čtrnáctidenní táborový pobyt zpestřený řadou zábavných, ale i poučných her, se všem dětem velice líbil. „Každý rok jezdí v podstatě stále ta samá sestava dětí. Letos tu je jen 12 nových táborníků,“ říká Ondřej Kopáček.

„Nejvíc se mi líbila hra, která se jmenuje trojnožka. Ta se odehrávala v lese a hlavním úkolem oddílu bylo uchránit naši vlajku,“ vypráví malý Tonda Ungr. V pořadí pět pobytů na táboře u Zbirožského potoka absolvovala patnáctiletá Adéla Pavlisová. „Mám moc ráda krásnou krajinu v okolí tábora,“ říká Adéla. „Baví mě všechny hry a sportování,“ líčí desetiletá Simona Horáková, která přijela už potřetí.

Táborová základna Zbirožský potok Střediska volného času

Domeček Hořovice

  • akce: Expedice Arnavak
  • termín: 28. 7. – 11. 8. 2007
  • celotáborová hra: Tajemství Arnavaku
  • počet malých táborníků: 37
  • počet dospělých: 18