O tajemníku Městského úřadu v Berouně Jiřím Chalupeckým je všeobecně známo, že má ke sportu blízko. Právě kvůli milovanému basketbalu nyní dokonce pověsí na několik dní tajemnický post na hřebík.

Jiří Chalupecký totiž bude reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa veteránů v basketbalu. Ten se letos koná přímo v Praze, a to od 26. června až do 5. července.

„Největším mým sportovním úspěchem byla juniorská reprezentace, ve které jsem v 16 letech začínal. Dalších třicet let jsem se aktivně věnoval basketu, kdy jsem hrál za muže,“ říká Jiří Chalupecký. V dospělosti hrál v basketu nejvýše druhou ligu. „Dal jsem přednost studiu a poté zaměstnání,“ přiznává berounský tajemník.

Lásku k basketbalu ale nezapře. „Když jsem byl osloven, jestli bych se nechtěl zúčastnit seniorské světové soutěže, takzvaného Maxibasketbalu, řekl jsem si, že je to příhodné završení mé sportovní éry,“ říká s trochou nadsázky Jiří Chalupecký.

Letošního světového šampionátu se zúčastní kolem 150 týmů. Přitom kategorie 50–54 let, ve které startuje i Jiří Chalupecký, je nejsilněji obsazená.
„Čeká nás tvrdá konkurence, v naší kategorii je přihlášeno celkem 25 týmů. Nedokáži vůbec odhadnout, jak dopadneme. Začínáme již v sobotu, kdy hrajeme první zápas s Německem. V pondělí nás pak čeká těžký soupeř, Amerika,“ říká sportovec a tajemník v jedné osobě.

Jiří Chalupecký je z berounského regionu jediný, kdo se tohoto mistrovství účastní. Pokud budete chtít jemu a jeho týmu přijet do Prahy fandit, určitě sledujte Berounský deník. Průběžně budeme zveřejňovat časy a místa, kde bude český tým hrát .