VIDEA (kliknutím na název spustíte příslušný videozáznam):

Jive, Paso doble, Cha-cha, Hobby

Taneční klub Romany Chvátalové pořádal letos již desátý ročník soutěže ve sportovním tanci Velká cena města Berouna. Akce přilákala do Společenského domu Plzeňka necelých dvě stě tanečních párů, kteří se utkali ve standardních i latinsko – amerických tancích.

Soutěžilo se ve všech věkových kategoriích a výkonnostních třídách D, C a B i v kategorii hobby. Tři nejlepší z každé skupiny si odvezli hodnotné ceny, jako byly například poháry z nižborské sklárny Rückl Krystal.

Hlavní organizátorka a trenérka Romana Chvátalová byla s letošním ročníkem nadmíru spokojená a vzpomínala na dobu, kdy se rozhodla taneční soutěž v Berouně pořádat. „Tenkrát jsme chtěli, aby si naše taneční páry, které jezdili na soutěže po celé republice, zatančili také před domácím publikem, a tak nám nezbývalo nic jiného, než uspořádat vlastní soutěž. Začátky byly samozřejmě těžké, dost jsme tápali, ale také sbírali zkušenosti. Ročník od ročníku už pak člověk věděl, co má dělat a čeho se má naopak vyvarovat. Postupem času jsme také získali více sponzorů a tato akce se dostala do širšího povědomí,“ vzpomínala Romana Chvátalová.

„Letošní ročník se mi moc líbí, máme krásné ceny i květiny a Společenský dům Plzeňka navíc prošel rekonstrukcí, takže to nemá chybu,“ dodala organizátorka Velké ceny města Berouna, která se již nyní těší na ten další, tentokrát již jedenáctý ročník.