Hned na měsíc září jsou naplánované dva rekondiční pobyty, které se podle předsedkyně Svazu tělesně postižených v Berouně Emilie Hladečkové budou konat již popatnácté. „Poprvé to byla taková zkouška, jestli o to bude vůbec zájem. Tenkrát nás jelo pouhých dvacet a cena byla také jiná. Celkem se to ale rozkřiklo a lidí, kteří chtějí jezdit, začalo rok od roku přibývat. Loni nás jelo již osmdesát šest,“ vzpomínala Emilie Hladečková, podle které rekondiční pobyty spočívají nejen ve cvičení a rehabilitaci, kdy účastníci posílí fyzickou stránku, ale také si odpočinou a je jim dobře na duši.

„Pro rekondiční pobyty jsme se rozhodli, protože jsme pro lidi chtěli udělat něco jiného než jsou besedy a členské schůze. Později jsme zjistili, že je za ně spousta lidí vděčná, protože se někteří jinam vůbec nedostanou. Tam se pohybují mezi svými a odvezou si řadu hezkých zážitků,“ sdělila Hladečková.

Letos se rekondiční pobyty konají poprvé v Koutu na Šumavě a tradičně v Soběšicích. Jako každý rok je do těchto míst zajištěna z Berouna autobusová doprava. Pomoc přislíbili také poslanec Jan Schwippel a senátor Jiří Oberfalzer.

Kromě rekondičních pobytů začal Svaz tělesně postižených v Berouně pořádat také plavání v berounském aquaparku Tipsport laguna. „Domluvili jsme se na tom s městem a lidé, kteří aquapark navštívili, byli moc spokojení. Od října bude navíc Okresní výbor svazu tělesně postižených organizovat každý čtvrtek pd 14 do 18 hodin plavání v Obchodní akademii v Berouně,“ dodala Emilie Hladečková.

Rekondiční pobyty

Kout na Šumavě
od 1. září do 8. září
cena 3000 korun
Soběšice
od 22 září do 29. září
cena 2 500 korun

Přihlášky k dostání v Komunitním centru v Berouně.