Druhý díl filmu se odehrává převážně na západ od Prahy, na Berounsku a v okolí slapské přehrady. V prvním díle se příběh rozvíjel okolo hlavní postavy stárnoucího veterináře Jana, který v sobě hledal odvahu odejít z dlouholetého vztahu, který ztratil smysl a funkčnost. Druhý díl filmu navazuje na původní téma s odstupem několika let.

Autoři filmu uvádějí, že téměř pravidelně veškeré diskuse s diváky a novináři v České republice i v zahraničí začínaly dotazy, kde byla natáčena ta která scéna. První díl filmu Teorie tygra byl do kin uveden před osmi lety v roce 2016. Film se dočkal velkého diváckého zájmu, získal také nominaci na cenu Českého lva v kategorii Nejlepší herec – Jiří Bartoška a nejlepší herečka – Eliška Balzerová.

Z natáčení filmu Teorie tygra:

| Video: Youtube

Žádost producenta filmu Teorie tygra 2, společnosti Logline Production s.r.o., o individuální dotaci splnila kritéria schválená zastupitelstvem Středočeského kraje a krajští zastupitelé odsouhlasili přidělení individuální dotace ve výši 500 tisíc korun.

Podmínky pro přidělení dotace podrobněji vysvětluje radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda: „Naším cílem je podporovat projekty s přínosem pro lokální ekonomiku a popularizaci regionu středních Čech. Filmaři v tomto případě strávili ve Středočeském kraji devatenáct z celkových čtyřiadvacet natáčecích dnů. Komise tedy hodnotila pozitivně jednak finanční přínos projektu pro kraj, a také mediální hodnotu výstupů.“

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Šťastný konec: Veronika léta pátrala po otci. Shledali se díky článku v Deníku

Několik let pátrala po svém otci. Díky Berounskému deníku se setkali | Video: Deník/Jana Hájíčková