Jednou z nich je Tereza Setničková. „Jsem v šoku! Otřesená tím, co se v Bruselu stalo," reagovala na útoky v Bruselu Tereza Setničková z Berouna. Od roku 2009 do roku 1014 pracovala v Bruselu pro Evropskou komici a tři roky bydlela nedaleko stanice, kterou v úterý otřásl výbuch.

„Musím pořád myslet na to, zda jsou moji přátelé a kolegové, kteří stále v Bruselu žijí, v pořádku. S některými z nich se mi už podařilo spojit.

Komunikujeme hlavně po e-mailu a sociálních sítích. Telefonní sítě příliš nefungují. I když se mi podařilo spojit s jedním z mých přátel, Slovákem. Ten měl štěstí v neštěstí. Stanicí, kterou otřásl výbuch projel jen tři čtvrtě hodiny dřív," svěřila se Deníku Tereza Setničková, která více už více než rok v Bruselu nepracuje, ale stále je pro ni velmi blízký.

Asi nejvíce ji zatím zasáhla fotografie zničené odletové haly bruselského letiště. „Tato fotka mě opravdu velmi zasáhla. Každý měsíc jsem touto halou procházela, když jsem létala domů do Čech a zase zpátky. Teď je tak zničená," reagovala na výbuch na letišti Tereza Setničková.

Její pohled na sociální situaci nejen v Bruselu, ale v celé Evropě je zřejmý: „Jsem ve skryté válce. Nemůžeme si být jistí vůbec ničím. Ale na druhou stranu nesmíme se vzdát našeho normálního života. Osobně nebudu vyvozovat žádné závěry pro můj osobní život."

PŘIPRAVUJEME DALŠÍ INFORMACE A REAKCE