Bývalá textilní továrna Tiba v centru Berouna by se v budoucnu měla proměnit k nepoznání.

Soukromý investor již před časem dal vědět, že v této lukrativní části města chce postavit obchodní dům Tesco. A nezůstane jen u toho. „Kromě Tesca by v rozlehlém areálu chtěl investor vybudovat i několik desítek bytů. Součástí projektu je i výstavba parkoviště,“ uvedl starosta Berouna Tomáš Havel.

V areálu by měly najít své místo i různé služby pro obyvatele. „Investor nabízí i vybudování nové spojovací silnice, která by vedla rovnoběžně s Plzeňskou ulicí uvnitř současného areálu a spojila by sídliště Litava s křižovatkou u dálničního sjezdu,“ dodal Tomáš Havel.

V současnosti město s investorem probírá procenta zeleně na celém pozemku. Ačkoli je celý projekt zatím ještě v plenkách, obyvatelé Berouna již o tomto záměru živě debatují. „Konkurence je zdravá, tak proč tu nemít další obchodní dům. Navíc já bydlím v ulici Bratří Nejedlých, a tak to budu mít opravdu blízko,“ svěřila se se svým názorem na celý projekt paní Jiřina z Berouna.

Mezi obyvateli města je ale i řada těch, kteří by v centru Berouna raději viděli něco jiného, než další nákupní centrum. „Různých super a hypermarketů tu máme až dost. Spíš bych tady bral nějaké pořádné kulturní centrum, kde by třeba mohla být i stálá divadelní scéna pro Herce I. generace,“ uvedl Jiří Krátký.