Večerní vzpomínkový happening k 25. výročí 17. listopadu uspořádala místní vinotéka společně s obecním úřadem den před státním svátkem.

V neděli před 18. hodinou se u mostu sešly desítky lidí z Tetína i okolí. „My jsme přijeli ze Srbska. Dozvěděli jsme se o této akci a chtěli jsme se jí zúčastnit," svěřili se Berounskému deníku manželé ze sousedního Srbska.

Nově zvolený starosta Martin Hrdlička celou akci zahájil , respektive odstartoval připravený slavnostní ohňostroj z nedalekého kopce Damil.
„Mám radost, že se sešlo tolik lidí. Je to pro nás velká věc, žít svobodně a ne jako před pětadvaceti lety," sdělil Berounskému deníku starosta Martin Hrdlička.

Sám starosta na Sametovou revoluci vzpomíná hodně. „Tehdy jsme tady na Tetíně zakládali Občanské fórum. Já sám jsem byl tenkrát spolu s dalšími dvěma lidmi kooptován do tehdejšího národního výboru. A nebyla to tenkrát úplně jednoduchá doba," přiznává Martin Hrdlička, který stál při hlavních změnách režimu na Berounsku.

Potěšilo ho, kolik lidí z Tetína přišlo. „Chtěli jsme, aby tato akce nebyla oficiální. Koneckonců jako před těmi pětadvaceti lety, kdy vše vzniklo spontánně. Jsem rád, že naši občané přišli a vědí, že je z čeho se radovat," dodal Martin Hrdlička.

Samotní Tetínští byli na svou akci náležitě pyšní. Společně vzpomínali nejen na události kolem Sametové revoluce. Byli rádi, že se mohou sejít se svými sousedy a přátelsky si popovídat u skleničky dobrého vína. „Ale i to je přece demokracie," smáli se Tetínští, když si přiťukávali před místní vinotékou na oslavu svobody a demokracie.