V Králově Dvoře navštívil jógové vzdělávacím studiu Spirit Centrum, kde se sešel i se zástupcem Králova Dvora Jaroslavem Trachtou. Ergan Rinpočhe přijel do České republiky na osobní pozvání spisovatelky a astroložky Anny Dzurendy, která setkání s ním popsala ve své autobiografii „Pohádky mého života“.

Erang Rinpočhe v Čechách slavnostně zahájil vernisáž s názvem „Fotografie z neprobádaného místa Tibetu“, která probíhá v Tibet Open House ve Školské ulici v Praze až do konce února. Tato výstava a další lámova setkání, byla věnována na podporu školy pro tibetské děti z nemajetných rodin a sirotky ve vesnici Niduo v Tibetu, nacházející se ve výšce 4500 metrů nad mořem.

Láma navštívil kromě Králova Dvora také Karlštejnsko. „ Rinpočhe byl přímo uchvácen energií hradu Karlštejn a poutního místa Svatý Jan pod Skalou,“ uvedla za Spirit Centrum v Králově Dvoře Alena Vejříková s tím, že společný večer strávili povídáním o životě v Tibetu, promítáním fotografií a společnými meditacemi za celosvětový mír. Všichni účastníci dostali od Rinpočheho drobný dárek a osobní požehnání.