Místostarosta Berouna Tomáš Havel je mimo jiné také vášnivý cestovatel. Se svou manželkou v loňském roce navštívili ostrovy Indonésie. Své zážitky z cest spolu s fotografiemi přiblíží na besedě, která se koná ve čtvrtek 25. března od 16 hodin v Holandském domě v Berouně.

„Jeden z nejsilnějších zážitků z tohoto třítýdenního zájezdu se váže k ostrovu Borneo. Navštívili jsme zdejší rezervaci s orangutany. Uprostřed pralesa jsme čekali, až se v korunách stromů objeví orangutani. Najednou slyšíte, jak v dálce začínají praskat větve a vy víte, že se už blíží. Je to úžasný zážitek,“ přiznává Tomáš Havel.

Manželé Havlovi již procestovali všechny kontinenty. „Snažíme se vybírat zajímavá místa napříč celým světem. Navštívili jsme už přibližně 45 zemí. Viděli jsme například Čínu, Austrálii, Peru, USA, jižní Afriku, Turecko. Nejvíce jsme procestovali evropské státy,“ vyprávěl Tomáš Havel.

Jak dále prozradil, nejvíce ho zaujala návštěva Peru. „Staré stavby, památky z doby Inků, amazonské pralesy, to všechno mě velice zaujalo. V tomto směru se ale neshodneme s manželkou. Té se nejvíce líbily národní parky v jižní Africe,“ říká Havel.

Také o letošních letních prázdninách plánují manželé Havlovi zajímavý výlet. „Tentokrát bychom chtěli navštívit Mexiko,“ prozradil cestovatelské plány Tomáš Havel.