Na jaké téma jste soutěžili?
Za úkol bylo postavit pravěkou vesničku. Výhry byly počítač, klávesnice a nejnovější Xbox. Bohužel jsem nevyhrál, takže to chci zkusit příští rok znovu.

Co myslíš, že se mohlo během soutěže povést lépe?
Nepostavil jsem vesnici úplně správně a chyběly mi tam určité detaily, které jiní měli. Někteří soutěžící si tam dokázali sami třeba i něco naprogramovat, což jsem já ještě tolik neuměl.

Co osobně toužíš do příště zlepšit?
Rozhodně se chci naučit pořádně pracovat s redstonem. To je taková věc, díky níž může hráč vést něco, co jsou v reálném světě kabely. Ty vede třeba po zemi a může mít například automatické dveře nebo světla. No a díky command blockům, což už je úplně nejtěžší, se dá navíc programovat. Dá se například udělat, že když se připojíte ke světu, napíše to: Vítejte v době ledové. Takže bych se do příště určitě chtěl naučit pracovat s těmito nástroji a umět udělat více detailů. Mám teď spoustu knížek, kde je vysvětleno, jak stavět různé věci a jak k sobě patří bloky.

Sám jsem hráčem a počítačové hry dobře znám. Ale nerozumím, co je na Minecraftu tak skvělého, vždyť to je samá kostka.
Je to originální nápad. Ona to nechápe spousta lidí (směje se). Nejvíce se mi na tom líbí, že si tam můžu dělat, co chci. Poté, co přišel redstone a programování, je to úplně super. Líbí se mi, že to není jen na hraní, ale dá se s tím i učit.

Jak ses k Minecraftu dostal?
Když jsem byl menší, tak jsem se občas na tabletu koukal na různá videa a jednou jsem zahlédl Minecraft. Tak jsem poprosil tátu, jestli by mi ho koupil. Dostal jsem nejdřív jen takovou demo verzi, a ta mě hodně moc bavila. Musel jsem být hodný, abych dostal plnou verzi (směje se).

Hraješ i jiné hry?
Mám Xbox One a na něm kromě Minecraftu hraju Forzu 4, což je taková závodní hra.

Co jiného tě ještě baví?
Rád čtu. Mám moc rád komiksy a hodně mě baví komediální knížky. S počítačem mě baví zkoušet animovat a programovat. S mým kamarádem ze třídy, Filipem Stašem, chceme vytvořit hru, kde budou bojovat příšery. V poslední době mě celkem začalo bavit vaření.

Co bys rád dělal v budoucnu?
Nevím, jestli mi to zůstane do dospělosti, ale určitě bych rád naprogramoval nějakou hru. Fascinuje mě, když se hry programují a hledají se různé problémy.