Do bezvědomí upadl poté, co jeho nepovedený odkop skončil ve vlastní síti. Utkání bylo rozhodčím Cílkem okamžitě ukončeno. „Netrefil to v záklonu. Najednou si normálně lehl na trávník, jako by byl zklamaný, a vůbec to nevypadalo, že mu něco je,“ uvedl kapitán Knovíze Radek Duda, který byl tři metry od události.

Později si uvědomil, že Michalova poloha přirozená nebyla. „Když jsme k němu přiběhl, špatně dýchal, vůbec jsem nepřemýšlel, že by mohl umřít. Je to pro nás obrovská ztráta,“ konstatoval Duda, jenžv Beřovicích osobně oznámil smutnou zprávu manželce, s níž má Michal půlroční dceru.

„Dozvěděl jsem se od ní, že měl se srdcem problém už dřív, ale nedávno prý byl na vyšetření, které zřejmě nic neodhalilo,“ přiblížil Duda. Záchranka přijela na stadion za devět minut. „Přes půlhodiny jsme ho oživovali,“ řekl a doplnil, že než sanita dorazila, předávala přítomným, kteří se podíleli na první pomoci, telefonicky odborné rady lékařka. Před týdnem jedenatřicetiletému fotbalistovi už nebylo pomoci.

Tragédie zasáhla všechny přítomné a nepochybně i celou veřejnost, která má na paměti řadu nedávných podobných případů ze sportovního prostředí. „Byl to jeden z nejhodnějších kluků, jaké jsem znal,“ konstatoval jeden ze šokovaných svědků.

Podobně hovořili mnozí další. Za všechny hlas z SK Slaný. "Všichni hráči a činovníci klubu cítí velkou lítost a smutek nad tímto neštěstím a vyjadřují rodině a blízkým upřímnou soustrast. Odešel hodný člověk, dobrý fotbalista a velký kamarád řady z nás."

Michal Ježek hrával v mládeži za Spartu Praha, pak hájil barvy SK Slaný a poslední sezony odehrál v Knovízi, kde byl základním kamenem týmu. Ironií osudu je, že byl v minulém kole vyloučený a disciplinární komise mu vyměřila podmínečný trest.

Sobotní tragédie není svého druhu první na Kladensku. Před sedmi lety v utkání III. třídy mezi Družcem a Hřebčí zemřel ve 20. minutě utkání také na selhání srdce domácí záložník Jiří Křivánek.