Tragédie, jakou místní nepamatují, se odehrála v neděli odpoledne u letiště v Mladé Boleslavi. Při tandemovém seskoku padákem zahynuli dva lidé – muž (ročník 67) a mladá žena (ročník 75).

Po třinácté hodině odpoledne oba společně vyskočili z letadla ve výšce kolem asi tří kilometrů nad Mladou Boleslaví. Instruktor ani jeho žákyně v tu dobu ještě netušili, že takový pohled z výšky uvidí naposled. Podle Boleslavského deníku byl tandemovým instruktorem Josef Ebr z Hořovicka, který měl za sebou už přes čtyři tisíce seskoků. Stal se i vítězem mnoha závodů a byl jedním z nejlepších tandemových pilotů u nás.

Že se jednalo o velice zkušeného parašutistu potvrdili i lidé , kteří jej znali jako vynikajícího instruktora tandemu. Tragédie všechny citelně zasáhla. „Je to velké neštěstí,“ uvedl jeden z dalších instruktorů, který se s parašutistou osobně znal. „Promiňte, ale dál o tom nechci mluvit,“ dodal.

Tragická událost zasáhla i obec na Hořovicku, kde parašutista s rodinou žil. „Měl tolik zkušeností, nechápu, jak se to mohlo stát,“ říkají lidé, kteří parašutistu znají. Muž byl podle našich informací zároveň i předsedou aeroklubu v Hořovicích. „Co bylo příčinou jejich pádu a jak k celé události došlo, bude nyní zjišťovat tým sestavený ze zástupců policie i letecké inspekce,“ uvedl policejní mluvčí Ladislav Mareš.

AUTOŘI: PAVEL SVAČINA, PETRA LIŠKOVÁ