Vybrané peníze ale poslouží i jinak. „Loni jsme třeba zakoupili kolečkové křeslo člověku, který by si ho nemohl ze svých peněz pořídit,“ podotkl.

Radost udělá jistě každá vybraná částka. Na dotaz, kolik peněz by ale bylo ideálních pro vyřešení nějakého problému, se řediteli Charity Beroun odpovídá špatně. „Těžkých životních osudů je všude kolem tolik, že tato věc nemá žádný limit. Když například někdo onemocní Alzheimerovou nemocí, postihne to celou rodinu, která často zůstane na vše sama,“ vysvětlil.

Pomoci je možné jen tam, kde na to naše síly stačí, naznačil. „I kdyby se vybralo pětkrát více, stále bychom věděli, kde by ty peníze byly zapotřebí. Je tolik lidí, kteří na sklonku života žijí v osamění, skryté chudobě a bez pomoci…“ řekl Petr Horák.

V minulých letech to bylo v porovnání s jinými regiony na Berounsku s Tříkrálovou sbírkou velmi slabé. „ Třeba ve Vlašimi, která je velikostí Berounu podobná, to bývala jen pětina! V posledních dvou letech se nám tato situace ale daří měnit. Máme nové dobrovolníky, pomohly nám zde působící firmy a nemocnice, tak že se nám v loňském roce podařilo vybrat již přes 200 tisíc korun,“ pochlubil se ředitel.