Lidé v ulicích měst a obcí na Berounsku a Hořovicku mohli přispívat na charitativní akce malým koledníkům, které nezastrašily ani mrazy.

Na svou tříkrálovou pouť se vydala i malá Kačenka. Ačkoli v sobotu se teplota držela stále kolem mínus deseti stupňů, nenechala se malá kolednice odradit. „Pod kostým jsme Kačenku pořádně oblékli, měla na sobě hodně vrstev, že spíš připomínala sněhovou kouli než jednoho z králů," smála se maminka Kačenky. Na cestu dostali koledníci ještě termosku s horkým čajem. „K zimě patří mráz. Naše děti jsou otužilé. Navíc kdyby nemohli jít koledovat, byly by zklamané," dodala maminka Kačky.

„Tříkrálová sbírka, kterou v naší zemi již sedmnáct let pořádá Charita ČR, je největší dobrovolnickou akcí u nás. Výnos sbírky na Berounsku bude letos určen na školní pomůcky a aktivity pro děti ze sociálně slabých rodin – klienty Sociálně aktivizační služby Betlém a k rozvoji této služby," uvedla za Farní charitu Beroun Jitka Papežová.

Závěrečným počinem letošní sbírky je Tříkrálový koncert pěveckého sboru Comodo v neděli 8. lednav kostele sv. Václava v Loděnicích, kde bude Tříkrálová kasička umístěna u vstupu do kostela. Výši vykoledované částky se dozvíme po rozpečetění všech pokladniček na Městském úřadě v Berouně 13. ledna.