„Máme zde moc hezké prostory, za které Královu Dvoru děkujeme," uvedla za Domeček Hořovice Eva Knopová.

V zámečku v rámci hořovického domečku funguje zařízení pro děti předškolního věku. Má pomoci rodičům, kterým se nepodařilo umístit své děti do mateřských škol v Králově Dvoře.

„Náš kroužek jsme otevřeli 30. října. Přihlásilo se do něho celkem 20 dětí, ale prozatím jich chodí 10 až 17. Předesílám, že se jedná o děti, které jsou čerstvě tříleté," uvedla jedna z učitelek Eva Veličková.
O děti, které zde získávají první zkušenosti s kolektivem, se starají čtyři učitelky na mateřské dovolené. Ty se u dětí střídají, a to vždy dvě a dvě.

Na každý den máme jasně daný program, který dodržujeme. S dětmi děláme výtvarné práce, tvoříme, zpíváme písničky a děláme motorické cvičení a chodíme na procházky," poznamenala Eva Veličková.

Protože se jedná o velmi malé děti, které se veškeré činnosti teprve učí, mají učitelky velmi náročnou práci.
„Děti jsou velice maličké, takže denní režim ještě odmítají. My je do něho nenutíme. Postupně ale chceme docílit toho, že se do konce školního roku zapojí do každodenní činnosti všechny děti," uvedla Ilona Paulová.

Pro přijetí do kroužku pro předškolní děti jsou přísnější podmínky než obvykle. „Nutný je, kromě trvalého pobytu v Králově Dvoře, i doklad o vlastnictví zkolaudované nemovitosti ve městě," uvedl starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Provoz zařízení je od 8 do 12 hodin a financuje ho město Králův Dvůr.