Již osmý ročník slavnostního udílení výročních cen Trilobit Beroun se bude konat tuto sobotu v berounském kinu Mír. Jedná se o tradiční předávání cen za nejlepší audiovizuální tvorbu v roce 2007 a ceny Vladislava Vančury za celoživotní dílo, která bude předána spolu s čestnými uznáními a zvláštní cenou poroty. I tentokrát se mohou lidé těšit na pestrý celodenní program a několik novinek. Jednou z nich bude například změna moderátorky slavnostního ceremoniálu, kterým bude letošní rok provázet Ester Kočičková. Ta během večera i zazpívá.

„Letos poprvé vystřídá moderátorku Milenu Vostřákovou, která slavnostní ceremoniál uváděla řadu let. Sám nevím, co od ní mohu čekat. To se dozvím až při páteční generálce. Již teď ale mohu slíbit hudební vložku právě v jejím podání. Námětem jedné písně budou multiplexy,“ prozradil režisér a organizátor akce Martin Skyba.

Kromě samotného večerního předávání cen se však diváci mohou těšit i na blok dětských pořadů. Ten se bude konat od 10 hodin pod názvem Dopoledne s Večerníčky a děti zde uvidí zbrusu nové pohádky, které na své uvedení v České televizi teprve čekají. Po Večerníčcích bude následovat kvíz pro děti s Milošem Zvěřinou a po něm odpolední blok, během kterého mohou diváci zhlédnout dokumentární pořad o předávání loňských cen a tři oceněné dokumentární filmy.

„Nemohu samozřejmě prozradit, které filmy dostanou ocenění, ale převážně se jedná o dokumenty a jen jeden celovečerní film. Celkem bude předáno pět trilobitů, čtyři čestná uznání, jedna zvláštní cena poroty a cena Václava Vančury. Z přítomných nebude chybět například předseda Filmového a televizního svazu Jan Kraus,“ dodal Martin Skyba.

Program:

10:00 Dopoledne s Večerníčky
11:00 Kvíz pro děti s Milošem Zvěřinou
13:00 – 13:30 Trilobit sedmý berounský
13:30 – 16:30 Vítězné pořady loňského ročníku
17:30 – 19:00 Slavnostní vyhlášení výsledků
19:30 – 22:00 Oceněné filmy a dokumenty letošního roku