Stejně jako v uplynulých letech ji hodlají zahájit na Koukolově hoře a letos už to bude po jedenadvacáté.
Výšlap na Koukolovu horu se letos uskuteční v sobota 19. března a prezentace účastníků této mezi obyvateli berounského regionu velmi oblíbené akce, se uskuteční v prostoru bývalého lomu.

Prezentace bude od 10.00 hodin průběžně, jak kdo přijde. Kdo by se chtěl akce králodvorských turistů zúčastnit a je zdaleka, může využít možnosti a přijet do Popovic autobusem nebo vlakem (trať 170,171).

Pro nové účastníky pochodu na Koukolovu horu (470 m) je několik přístupových cest. Po žluté turistické značce se dá na Koukolovu horu vyjít z Popovic a je to zhruba dva kilometry. Po zeleně značené stezce se na ni lidé dostanou ze Zdic přes obec Slavíky a dále po naučné stezce. Tato trasa je dlouhá zhruba čtyři kilometry. Na Koukolovu horu se turisté dostanou také z Křížatek, a to po lesní cestě.
„Musí si dát pozor aby nezabloudili. Já jsem při loňském ročníku měla velký problém při zpáteční cestě. Zabloudila jsem trochu," svěřila se Magda Dlouhá z Tmaně.

Každý, kdo 19. března na vrchol Koukolovy hory dorazí, obdrží při prezentaci pamětní list. Pořadatelé akce udělají také radost sběratelům, budou prodávat turistické známky. Na děti čekají na konci trasy soutěže, ohýnek a opékání vuřtů.
Dospělé určitě potěší country hudba a občerstvení. A kdo bude mít ještě sílu a chuť může pokračovat v oslavách brzkého příchodu jara v popovické hospůdce u Hanzelínů, kde je od 19 hodin country rocková zábava. K tanci a poslechu bude hrát Black st.