V pořadí třiatřicátého ročníku pochodu, který každý rok pořádají komárovští sokolové, se zúčatnilo kolem dvou stovek malých i velkých výletníků.
Pro všechny byly připraveny různě náročné trasy, na které se mohli vydat jak sportovci, tak rodiče s dětmi nebo s kočárky. Největší zájem byl podle organizátorů jako obvykle o kratší túry po okolí. „Nejvíce lidí vyráží na kratší výlety. U nás se zapsali a obdrželi mapku s popisem cesty. Na té je čekalo několik kontrolních stanovišť a také soutěžní program,“ vysvětlila Olga Kleknerová, podle které měli zejména malí účastníci na jednom ze stanovišť za úkol rozpoznávat plemena psů.

Počasí dělalo včera sokolům největší starosti. „Ještě před devátou hodinou bylo zapsáno pouhých padesát tři turistů a jen jedenáct cyklistů. Před rokem bylo přerásné počasí a pochod se skutečně vydařil. Zúčastnilo se jej kolem pěti set lidí,“ říká Kleknerová. První dopolední paprsky ale nakonec přilákaly i další turisty, takže se na několikakilometrové trasy po okolí nakonec vydaly zhruba dvě stovky lidí. „V půl desáté to bylo už sto třicet osm výletníků a čtyřicet tři cyklistů,“ doplňuje Olga Kleknerová.

„Nejprve jsem váhali, zda se na pochod vydat. Nakonec jsem se ale deštivým počasím nenechali odradit a zdá se, že jsme udělali dobře. Vypadá to, že se mraky rozrhaly a začíná dokonce svítit sluníčko,“ sdělila na začátku trasy u komárovské sokolovny Jana Pelcová, která přijela s manželem a dvěma dětmi.