Matka, která v létě loňského roku týrala v Berouně svého tříletého syna, půjde před soud. Berounští policisté vyšetřování tohoto smutného případu týrání svěřené osoby po šesti měsících ukončili. „Celý případ byl nyní předán Státnímu zastupitelství v Berouně s návrhem na podání obžaloby. Matka byla obviněna z trestného činu týrání svěřené osoby,“ uvedla mluvčí berounského policejního ředitelství Marcela Pučelíková.


Ženě, která se starala o dvě malé děti, tříletého chlapce a šestiletou holčičku, nyní hrozí trest odnětí svobody v rozsahu dvou až osmi let. „Vyšetřováním bylo zjištěno, že matka týrala pouze svého syna a nebylo prokázáno, že by se na týrání podílel také otec dětí,“ uvedla Marcela Pučelíková. Otcem Daniela a Olinky je Vietnamec.


Na případ týrání upozornili sousedé. Ženu často slyšeli křičet, bouchat dveřmi a sprostě nadávat. Jedna ze sousedek se proto obrátila na dětskou lékařku. Ta se pak spojila s příslušným odborem sociální péče a jeho pracovníci zkontaktovali policii.
„Následně bylo požádáno o vydání příkazu k domovní prohlídce. Když policisté provedli prohlídku bytu, objevili v něm tříletého chlapečka, který měl obojek na krku a byl přivázaný k postýlce,“ uvedla v létě k případu Marcela Pučelíková. Obě děti byly matce odebrány a skončily
v Dětském domově v Kladně.


Když se obviněná devětadvacetiletá matka do Berouna přistěhovala, přišel s ní z původního bydliště i spis ze sociálky. Na jeho základě rodinu sociální pracovníci nepravidelně navštěvovali. Kromě Daniela a Olinky totiž povedená matka měla ještě syny Marka (11) a Honzu (7). Prvně měla rodit už v 18 letech. Oba chlapce podle zjištěných informací vychovává od mala jejich babička v Rozvadově.