To nabídl první ročník Středověké noci v režii Berounských měšťanů.

Na náměstí Joachima Barranda v Berouně se v rámci oslav Dnů evropského dědictví mohli lidé opravdu skvěle pobavit. Čekalo je totiž šermířské vystoupení, středověcí hudci, ale i ohnivá šou či taneční vystoupení. Dokonce nechyběl ani slovutný inkvizitor, který v řadách diváků odhalil s pomocí věrného udavače i čarodějnici.

Už předem Stanislav Dupač ze souboru Berounští měšťané sliboval: „Půjde o show plnou černého humoru, která se bude hrát v těsné blízkosti diváků, a tak jistě nenechá jejich bránice v klidu."

A svému slovu Berounští měšťané i ostatní účinkující dostáli. Svědčil o tom nadšený potlesk diváků a také zcela zaplněné náměstí Joachima Barranda.

Vystoupení nadchlo i Natálii Volínovou: „Je to skvělé. O akci jsem se dozvěděla od kamarádky, která mě vzala sebou. A vůbec toho nelituji."

Také ostatní návštěvníci nešetřili chválou. „Jen bylo málo míst k sezení. Kdo nepřišel včas, měl prostě smůlu. A protože už jsem toho za celý den na Hrnčířských trzích dost nachodila, asi tady do konce nevydržím," konstatovala Helena Nová.