Jedna ze zásadních změn charakteru centra města je 
v posledních dnech patrná na první pohled. Do ulic U Plzeňské brány a Palackého najela těžká technika a dělníci zde odfrézovávají původní vozovku. Nevznikne zde ale nový povrch vozovky. Město totiž chce z této lokality vytvořit pěší zónu. „Ta bude začínat při vjezdu do Palackého ulice a končit při výjezdu do Havlíčkovy ulice a na Seydlovo náměstí," uvedla starostka města Šárka Endrlová.

Nejenže tuto trasu nebudou moci řidiči využít při výjezdu z náměstí, ale zmizí z této lokality i parkovací pruh. „Vjet sem budou moci pouze lidé, kteří zde mají trvalé bydliště, a ve vymezených časech zásobovací vozy, a to od 6 do 10 hodin a od 18 do 22 hodin," konstatovala Šárka Endrlová a dodala, že pro výjezd z náměstí bude sloužit pouze ulice Česká. Jak dále starostka uvedla, těmito změnami město reaguje na současnou situaci.

Lidé v této části města volně korzovali nejen na chodnících, ale právě i ve vozovce. Toto řešení má zklidnit provoz v této části centra města a především zvýšit bezpečnost chodců.

Stavební úpravy obou ulic nemohou trvat dlouho, už s ohledem na chystané oslavy výročí města.

Radnice od poloviny května v centru města zakázala i stavbu lešení, takže do tohoto termínu budou muset být hotové i tyto stavební práce. „Pěší zóna by měla být dokončena do konce měsíce dubna," dodala Šárka Endrlová.

I tato úprava má u Berouňáků své zastánce a odpůrce. Většina námi oslovených lidí ale pěší zónu vítá. „Někdy jsem sice Palackého ulici využila při výjezdu z náměstí, ale použít Českou ulici pro mě není problém. Jen si postojím na dvou semaforech. Ale s ohledem na to, že na náměstí jedu autem minimálně, není to pro mě komplikace," svěřila se se svým názorem Jana Smutná, která pochází 
z Berouna.

Na změnu v Palackého ulici jsme se zeptali i další Berouňačky, která včera pozorovala práci dělníků. O tom, že zde vznikne pěší zóna, netušila a dozvěděla se to až od nás. „To je pro mě dobrá zpráva. Stejně si to tady každý s pěší zónou pletl. Kolikrát jsem viděla děti, jak šly prostředkem silnice a netušily, že za nimi jede auto. Je spíš zázrak, že se tady nic ještě nestalo," uvedla paní Věra.