Do něj se podívaly i další desítky dětí, které si nenechaly ujít nedělní setkání s policisty a hasiči. „Akci jsme pojali ne jako dětský den, ale jako setkání dětí s policisty, hasiči i s kolegy z dálničního oddělení," prohlásila za berounské policisty tisková mluvčí Marcela Pučelíková.

Praskoleská náves byla 
v neděli odpoledne plná dětí, které se tlačily u zásahových vozů. Dlouhá řada se tvořila i u hasičského auta , všichni se do něj chtěli podívat. Bylo toho víc, co děti přitahovalo, děvčata a chlapci chtěli vyzkoušet například i hasičskou hadici. Navíc se všichni mohli posadit i na policejní motorku.

„Děti si na památku odnesou i otisky prstů," přidala Marcela Pučelíková s tím, že  s barevným služebním vozidlem Policie ČR přijel za dětmi kolega ze Zdic. „Přivezl s sebou i neprůstřelné balistické vesty. Děti si je mohly vyzkoušet," dodala tisková mluvčí. Policisté malým návštěvníkům předvedli i pouta.

Zásahové vozidlo hasičů přivezli do Praskoles Hořovičtí. Všichni odpovídali na všetečné otázky dětí. Akce přilákala nejen místní děti a táborníky, ale i několik lidí z okolí.
Policisté a hasiči z Berounska se s dětmi setkávají v průběhu celého roku. Například v květnu přijeli na tlustickou školní zahradu.
Na těchto akcích se děti dozvídají například i to, jak se chovat při setkání s cizím člověkem nebo jak vypadá policejní odznak.