V náhonu u rybího přechodu v blízkosti berounského jezu byla v pondělí večer nalezena mrtvola.

Policie přijala krátce před osmou hodinou večerní oznámení s tím, že náhodný kolemjdoucí uviděl ve vodě lidskou nohu.

Policisté na místě zjistili, že tělo je zaklíněno pod stavidlem. Na pomoc při přivolali hasiče, kteří z vody vytáhli utonulou ženu.

„Při ohledání těla na místě nebylo na těle shledáno násilné jednání. Více ale budeme vědět až po soudní pitvě,“ uvedl pro Berounský deník Pavel Zít z Policie ČR.

Totožnost ženy zatím policisté neznají. Jak se ale Deníku podařilo zjistit, je pravděpodobné, že se jedná o starší ženu z Berouna, kterou rodina od minulého týdne pohřešuje. Žena podle našich informací odešla ze svého bydliště s tím, že chce ukončit svůj život.

Pokud se skutečně jedná o tuto ženu, prokáže až nařízená soudní pitva. Na její výsledky se čeká i v dalším případu možné sebevraždy, o které jsme naše čtenáře informovali před několika dny.

V lomu Mexiko u Mořiny se v minulém týdnu našlo tělo utonulého muže. Je velmi pravděpodobné, že se jedná o jednadvacetiletého mladíka z Prahy, který odešel z domova a zanechal dopis na rozloučenou. V něm svým blízkým vzkázal, že chce ukončit svůj život v Americe. Pátrání policistů směřovalo právě k lomu Velká Amerika, ke které měl mladík vztah. Karlštejnští policisté nakonec v sousedním lomu objevili mrtvolu. Do včerejšího dne ale zatím policie neměla odpověď na dotaz, zda tělo prokazatelně patřilo hledanému mladíkovi.