O soutěži a všem okolo ní jsme si povídali s jednou ze soutěžících se Simonou Špačkovou.

Čí to byl nápad, přihlásit se do tohoto soutěžního pořadu?
Můj. Na pořad Zpívá celá rodina jsem se dívala už jako malá holka. Už před dvěma lety, kdy byl jeden díl, mě lákalo přihlásit se, ale neměla jsem na to odvahu. Když jsem ale viděla výzvu, a že se letos bude vysílat šest dílů, sebrala jsem odvahu a přihlásila nás.

Jak na to reagovala vaše dcera a maminka?
Když jsem to řekla dceři, ta okamžitě souhlasila, protože zpívá ráda a všude. Když měla v Berouně na náměstí akci Liga proti rakovině, tak na ní také zpívala. Takže dcera byla nadšená, ale babičku jsme museli trošičku přemlouvat. Nakonec jsme si řekly, že na ten konkurs pojedeme a že nás třeba stejně nevyberou, ale že na ty Kavčí Hory pojedeme.

Jaké to bylo na konkurzu, jak jste dopadly? Měly jste trému?
Na konkurz jsme všechny tři odjely a zazpívaly tři písničky. Konkurz trval čtyři dny. Trému měla maminka. Řekli nám, že do týdne zavolají. My jsme s tím ani nijak nepočítali, ale oni nám vážně za týden zavolali, že nás berou.

Jak jste na to zareagovaly? Měly jste radost či obavy?
No nejprve to byl pro nás šok. Pak jsme si ale řekly, že když nás vzali, tak že budeme bojovat.

Jak probíhalo natáčení? Jak jste to zvládaly a co zbytek rodiny?
Nejprve k nám přijela televize natáčet medailonek o naší rodině. Natáčení trvalo asi osm hodin. Natáčeli u nás doma i u dcery v práci. Ta se učí třetím rokem na kadeřnici. Sice se dostala na konzervatoř, ale řekli jsme, že se doučí. Takže o dceři natočili medailonek v kadeřnictví. No, ale co dál. Protože se vše natáčelo v únoru a vysílat se to bude teprve nyní v sobotu, nemohlo se natáčet venku, kde byl sníh. Ráda cvičím zumbu, takže jsem je nakonec vzala do Zdic na zumbu a maminka pekla doma dort. Manžel jen přihlížel.
A kde probíhalo natáčení soutěže?
V Brně v hotelu Voroněž. Strávily jsme tam tři dny. Každá rodina dostala k dispozici autobus pro padesát fanoušků. Takže nás přijeli podpořit holky od Anety ze školy, od nás z práce a lidé ze Tmaně.
Měla bych si počkat asi až na přenos, ale jak jste dopadly?
Byly jsme nakonec druhé. První místo nám uteklo o dva body.
O jakou cenu jste přišly a co jste vyhrály?
Za první místo byl zájezd v hodnotě sto padesáti tisíc korun. My jsme vyhrály stolní hru. Že jsme zájezd nevyhrály mi nevadilo, já bych stejně letadlem nikam neletěla, to ani náhodou. Já jsem jen chtěla touto cestou ukázat, že umíme zpívat. S manželem máme kapelu, se kterou vystupujeme. Manžel hraje na kytaru, já na klávesy a dcera zpívá. Ještě máme bubny, ale ty mám prozatím uložené v ložnici. Muzika a zpěv nás prostě moc baví. Já zpívám už spoustu let.