„Tento pozemek je určen pro zástavbu průmyslovými areály podle původního územního plánu z roku 1997. Průmyslový areál se tak nerozšiřuje, zastavují se pouze pozemky, které k tomu byly určené," řekl starosta Žebráku Daniel Havlík.

Zároveň dodal, že rozhodnutí nerozšiřovat průmyslovou zónu dali zastupitelé. „Usnesli se, že pro potřeby našeho města a okolí je dostačující," upřesnil Daniel Havlík.

Do nové skladovací haly se z nedalekých stávajících prostor kousek od letištní plochy na okraji Tlustic a Hořovic stěhuje společnost Raben. „Tlustici se částečně uleví, protože auta nemusí jezdit přes obec. Teď jsou v těsné blízkosti sjezdu a nájezdu na dálnici. Stavba haly tudíž neomezí a nepoškodí ani život v Žebráku," dodal žebrácký starosta, podle kterého se navíc zvýší zaměstnanost. Výstavba haly s sebou přinese i nová pracovní místa.

Nově vybudované prostory mají sloužit ke skladování cukrovinek, alkoholu a také krmiva pro psy. Uvnitř haly se nachází prostor s kontrolovanou teplotou do 18 stupňů Celsia pro ukládání potravinových výrobků, například čokolády.