Podle zástupců města by se tak mělo stát již na začátku května. „Soutěž na dodavatele postoupila do fáze, kdy jsou otevřené obálky. Nyní se bude hodnotit cena i kvalifikační předpoklady, které byly požadované," konstatoval starosta Hořovic Jiří Peřina s tím, že rada ustanovila komisi, která nyní odvede svou práci. Do výběrového řízení na tuto akci se přihlásilo sedm firem. Hořovičtí očekávali větší počet zájemců, i tak věří, že dodavatele vyberou a k 1. květnu zahájí stavbu.

Multifunkční hala vyjde na několik desítek milionů korun, přesná cena bude známá až po ukončení výběrového řízení. Otázkou stále zůstává, zda Hořovičtí obdrží na tuto akci státní dotaci. O jejím přidělení nebylo ještě rozhodnuto. Co už je jasné, pokud by úpravu haly dotace podpořila, finančně ji podpoří i kraj. Účast krajští zastupitelé již odsouhlasili.

Hořovičtí věří, že státní dotace úpravu haly podpoří. Renovace je nutná, její stav je označován jako havarijní, navíc její parametry neodpovídají pro provozování řady sportů. K optimismu jim dopomáhá i skutečnost, že úprava hořovické haly byla zařazená mezi priority kraje.

Hořovičtí stavbu zahájí 
i v době, kdy nebude o dotaci rozhodnuto. „Stavbu musíme zahájit už v květnu. V podmínkách dotace je, že stavba by měla být zkolaudovaná letos. Osm měsíců je minimální doba, kterou stavbě musíme věnovat. Jinak bychom ji nestihli včas dokončit," vysvětlil místostarosta Hořovic Ondřej Vaculík.

A jak budou Hořovičtí postupovat, pokud by jim dotace nebyla přidělená? Podle starosty města Jiřího Peřiny by situaci řešili cizím financováním, například překlenovacím úvěrem. Tento krok by museli schválit zastupitelé.