„Podívejte se na tu krásnou skalku. To na jiných sídlištích není,“ řekla jedna z obyvatelek hořovického Západního sídliště a ukázala na upravené zákoutí, za které by se nemusel stydět žádný zahradník.

LIDÉ NECHTĚJÍ PŘIJÍT
O ZDRAVÉ STROMY

Zmínka o projektu, který by měl zasáhnout do zeleně zmíněné hořovické lokality, některé její obyvatele vyděsila. „Lidé se bojí, že by přišly pryč zdravé stromy,“ zmínila žena, která projektu zpočátku také nakloněná nebyla. Zároveň se ale nebrání odstranění poškozených stromů.

Právě podrobnosti o kácení a sázení dřevin a další zásadní informace o projektovém záměru Revitalizace zeleně – Západní sídliště se mohou zájemci dozvědět už dnes večer. V místním klubu Labe začíná v 18 hodin veřejné projednání projektu.

Podle zástupců města nebudou chybět odborníci, kteří odpoví na všechny dotazy občanů. Veřejné projednání projektu se nekoná poprvé. Uskutečnilo se již na konci června. Jak uvedla místostarostka Jana Šrámková, přišli především ti, kteří záměr podporují.

KDO ZAPLATÍ ODSTRANĚNÍ POŠKOZENÝCH DŘEVIN

„Věříme, že se na pondělní jednání vydají i další lidé. Mohou se tak seznámit s projektem, který by mohla podpořit dotace. Pokud se nyní neuskuteční, v budoucnu půjdou náklady na kácení poškozených dřevin pouze za městem,“ upozornila místostarostka Hořovic Jana Šrámková. Zároveň připomíná, že zeleň se má upravit i v jiných částech města. „Například ve Višňovce, kde úpravu lidé vítají,“ uzavírá Jana Šrámková.