Úřad práce v Berouně se na základě statistických údajů rozhodl pro spolupráci se vzdálenějšími obcemi. Úřad totiž v současné době eviduje 1771 uchazečů, ale volných pracovních míst dokonce 1800.

Podle ředitelky Úřadu práce v Berouně Lenky Šmídové se tento nepoměr stal kvůli rozšíření nabídky na trhu práce a kvůli zákonu, který říká, že zaměstnavatelé musí volná pracovní místa hlásit. „Proto jsme se rozhodli nabídnout obcím poradenskou činnost, ale vše záleží na tom, jak budou probíhat rozhovory s jednotlivými starosty obcí,“ sdělila Lenka Šmídová.

Úřad práce v Berouně se tedy chystá nabídnout obcím pravidelnou spolupráci, která by spočívala v dojíždění do konkrétní obce zhruba jednou měsíčně. „Tady by pracovníci úřadu radili občanům, a to ať už by se jednalo o dávky státní sociální podpory, nebo o problematiku nezaměstnanosti.

S sebou budeme mít pochopitelně formuláře a můžeme lidem vysvětlit, na co mají nárok a jak by měli postupovat,“ řekla ředitelka úřadu práce.

Tato poradenská činnost se bude týkat především vzdálenějších obcí okresu, jejichž obyvatelé nemají takovou mož〜nost se dostat na Úřad práce Beroun. „Určitě by se jednalo například o Hostomice, Olešnou, Broumy, Lochovice či Strádonice,“ dodala Šmídová.