Kvůli výstavbě kanalizace bude v Berouně od středy neprůjezdná Jungmannova ulice, a to v křižovatce ulic třída Míru a Pod Homolkou. Motoristy tak čeká další objížďka. „Veškerá doprava ve směru z Berouna do Králova Dvora bude svedena do ulice Pod Homolkou, Košťálkova a Plzeňská. V ulici Pod Homolkou se snažíme kvůli tomu dát po výkopech vozovku dopořádku. Podle mého názoru z ní děláme naprosto vzorovou silnici,“ upozornil za sdružení firem Energie a Skanska ředitel výstavby kanalizace v Berouně Milan Weisskopf.
Úplná uzavírka Jungmannovy ulice, ve které nemůže výstavba kanalizace pokračovat podle původního projektu a dodavatelská firma musela přistoupit ke změně technologie, potrvá až do 20. května. Přinese dočasné zrušení některých autobusových zastávek. „Všechny autobusové zastávky v ulici na třídě Míru
a na Velkém sídlišti budou dočasně nahrazeny. Zastávky ve směru z Berouna do Králova Dvora budou přemístěny do ulice Pod Homolkou mezi komunikacemi Ve Svahu a K Dubu. Ve směru z Králova Dvora do Berouna nahradí zastávky na Velkém sídlišti a třídě Míru zastávka Beroun – Velké sídliště na Plzeňské ulici,“ upozornil vedoucí osobní dopravy firmy Probo Trans Beroun Vladimír Káš.