Ten je v okresním městě už tradičně spojen s předáváním Cen města Berouna. Začátek večera je naplánován na 19 hodinu. Vedení města zde předá Cenu města Berouna dvěma osobnostem, a to Marii Holečkové a Karlu Žákovi.

Slavnostním večerem provede jeho účastníky moderátorka Lenka Kuhar Daňhelová, úvodní slovo bude patřit Václavu Cílkovi. V programu vystoupí The moles wing orchestra a Acoustic Alliance. Na slavnostní večer ke Dni vzniku samostatného československého státu má přístup veřejnost. Vstup je zdarma.

Hvězdárna připravila program pro děti  
Žebrák - Hvězdárna Žebrák připravila pro děti na čtvrtek, 2. listopadu další zajímavou akci nazvanou Hvězdárna dětem. Děti budou poznávat hvězdy, planety a souhvězdí a povídat si o tom, jaké příběhy skrývá noční hvězdná obloha. Součástí akce je prohlídka kopule s hlavním dalekohledem – astronomická Pohádka z hvězd. Po velký zájem doporučují pořadatelé rezervaci míst na telefonním čísle: 602 530 515 nebo na www.hvezdarnazebrak.

V Berouně zasadí další pamětní strom  
Beroun - Při příležitosti 500. výročí vystoupení německého reformátora Martina Luthera bude v neděli 29. října v 15 hodin v Berouně slavnostně zasazen strom reformace v Parku přátelství na levém břehu řeky Berounky. Ve stejný den se bude v 16 hodin v kostele Církve českobratrské evangelické promítat film o jeho životě.