Pak určitě uvítáte otevření občanské poradny v Berouně, na jejíž provoz se podařilo městu Beroun získat dotaci.

Občanská poradna bude každé druhé pondělí v měsíci poskytovat občanům bezplatné sociálně – právní poradenství. „Zaměřena bude zejména na dluhovou problematiku. Zájemci ji najdou v Klubu důchodců, který sídlí v areálu někdejších kasáren, ve 2. patře nad knihovnou,“ uvedl místostarosta Berouna Patrik Brodan.

Poradenství zde bude poskytovat Občanská poradna Remedium Praha, která se poradenstvím zabývá již řadu let. Poradna se pro občany 
v Berouně poprvé otevře 
v pondělí 14. dubna v 9 hodin.

„Poskytne bezplatné poradenství ve všech oblastech vyjma práva obchodního. Lidé se budou moci do poradny objednávat telefonicky či mailem,“ potvrdila koordinátorka komunitního plánování Kateřina Vicková.

V rámci prevence kriminality se Berounu podařilo uspět i s dalším projektem. Ten je určen na zakoupení sportovního vybavení pro děti z nízkopříjmových rodin nebo vyloučených lokalit.

„Pořídit chceme mobilní sadu na basketbal, branky na fotbal a potřeby na floorbal, míčové hry, líný tenis, šipky, badminton,“ doplnila Kateřina Vicková s tím, že na sportovní náčiní bude dohlížet berounská Farní charita, která pro děti z vyloučené lokality Zavadilka pořádá volnočasové kroužky.