Právě v dubnu tedy kulturní centrum nakrojuje druhou sezónu. A těšit se můžeme na desítky akcí, jako jsou koncerty pod širým nebem, divadelní představení nebo výstavy. A chystá i několik zajímavých novinek.

Jednou z nejbližších akcí je jedinečný koncert, na kterém zazní písně Karla Kryla. Akce se koná 30. dubna.

„V podání čtyř mladých umělců budou znít písně Karla Kryla v sále České pojišťovny od 19 hodin.Vstupenky za 100 korun jsou v předprodeji v Městském informačním centru,“ přiblížil akci ředitel MKC Tomáš Suchý.

A další novinka se chystá na květen. „Novinkou bude květnový Koláče fest. Naváže na loňský premiérový ročník Poberounského folklorního festivalu Staročeské máje,“ vysvětlila starostka Berouna Šárka Endrlová.

Na náměstí J. Barranda se 3. a 4. května nepředstaví jen folklorní soubory ze všech koutů země, ale přivezou s sebou také krajové pečené speciality. Na přehlídce tak budou k mání vyhlášené chodské či slovácké koláče, valašské frgály, proslavené ušaté koláče z Doudleb, oboustranné berounské koláče, ale i jihočeské zelňáky a další. Oslavy zpestří i netradiční kulinářská soutěž o nejlepší koláč pro veřejnost.

„Na květen chystá MKC Beroun také oslavu 100. výročí městského kina. Uskuteční se ve dvou dnech, a to 27. a 31. května,“ dodala Šárka Endrlová.