Novela zákona platí od 30. dubna a díky ní se postupně daří „vyčistit“ ulice od odstavených automobilů, které nejenže hyzdí prostor, ale jsou také mnohdy nebezpečné kvůli rozbitým sklům, chybějícím kolům, rezavým plechům. Novelou dostaly obce legislativní páky, jak vypátrat majitele, a to i v případě, že na automobilu chybí registrační značka či není viditelný VIN kód automobilu (unikátní číselný kód).

„Pracovníci odboru dopravy ve spolupráci s městskou policií vytipovali v Berouně třináct dlouhodobě zaparkovaných vozidel a v osmi případech se již podařilo dosáhnout toho, že vraky z ulic města zmizely. Většinou se tak stalo na základě výzvy k odstranění, pouze v jednom případě muselo být vozidlo odtaženo,“ informovalo město Beroun prostřednictvím Radničního listu.

„Za mě je jen dobře, že se daří celkově vraky odstraňovat. Kromě toho bych těmto nezodpovědným lidem napařil pokutu. Můj syn si jednou způsobil řeznou ránu na zádech, když si hrál na hřišti, míč se zakutálel pod auto a on jej chtěl vyndat. Zády se řízl o plech, který vyčníval z prahu odstavené zrezivělé škodovky,“ sdělil k tématu už dříve Jiří Šiler.