V Berouně to ještě do nedávna neplatilo. Billboardy kolem cesty do Rehabilitační nemocnice Beroun ale oznamují, že od ledna zde začne lékárna fungovat. Najdete ji hned naproti vrátnici. Lidé, kteří tak půjdou od lékaře, nebudou muset ještě zajíždět do města a složitě shánět předepsané léky. Podobně jako hořovická nemocniční lékárna bude i tato berounská součástí společnosti Senimed s.r.o. Bude otevřená každý den od 8 do 18 hodin.

„Jsem si vědoma toho, že začínáme fungovat v prostorách nemocnice, která svým pacientům poskytuje nadstandardní služby v rámci celého regionu," říká Ivana Kupková, vedoucí nové lékárny. „Doufám, že i náš pracovní tým naváže na již výbornou tradici nemocničního kolektivu.

Snahou pracovníků naší lékárny bude svědomitě pečovat o každého klienta. Ve spolupráci s berounskými lékaři a fyzioterapeuty uděláme maximum pro dosažení a upevnění zdraví našich klientů," konstatuje berounská lékárnice.

V sortimentu berounské nemocniční lékárny budou kromě léků také rehabilitační a zdravotnické pomůcky související s rehabilitací a s péčí o imobilní pacienty, případně inkontinenční pomůcky s možností případného dodání do domu.

„Spokojené budou i maminky s dětmi, které mohou po procházce v nově upraveném parku v klidu nakoupit pro sebe i děti vše potřebné – od dětských výživ a kosmetiky po kosmetiku pro citlivou i náročnou pleť," dodává Ivana Kupková.