Masopustní veselice, která je v této obci mezi lidmi velmi oblíbená, vypukne v sobotu 3. února ve 14 hodin. Sraz účastníků je v ulici K Vodárně 55. Masopustní průvod masek vyrazí napříč obcí Halouny. Na trase průvodu bude několik zastávek u halounských hospodářů s pohoštěním, tancem a skotačením. Nejvíce masopustů se v regionu 10. února. Tento den ho pořádají v obci Koněprusy. Zde se jedná už o šestý ročník a veselice zde začne od 10 hodin. Koněpruský masopust je už neodmyslitelně spojen také se zabijačkovými hody.

Dobré jídlo provází i masopust v Popovicích v Králově Dvoře. Ten se uskuteční také 10. února a jeho program začne už v 10 hodin v místní hospodě. Průvod masek se seřadí ve 13 hodin na hřišti, odkud vyrazí na promenádu obcí. Na své trase bude mít několik zastávek na občerstvení v místních domácnostech. Od 19 hodin se pak uskuteční masopustní zábava v popovické hospodě. 3. Února můžete navštívit i masopust ve Všeradicích a v neděli 4. Února pořádají svůj první masopust v obci Tmaň.

Zabijačkové pochoutky, stylový jarmark a bohatý program budou provázet také letošní ročník Poberounského masopustu. Masopustní veselice, která se v obci Zadní Třebaň koná nepřetržitě už od roku 1990, vypukne 10. února. “V roce 1990 se v Zadní Třebani u Berouna uskutečnila první novodobá oslava masopustu. Letošní zadnotřebaňský, nebo také Poberounský fašaňk, bude už devětadvacátý. Velkolepý rej maškar vypukne jako vždy poslední sobotu v masopustě - ta tentokrát připadá na 10. ůnora,” upozornil za pořadatele Poberounského masopusta Miloslav Frýdl.

Program masopustu, který patří mezi největší akce svého druhu v celém Středočeském kraji, začne na návsi v Zadní Třebani stylovým staročeským jarmarkem, na kterém budou kromě výrobků řemeslníků k dostání preclíky, perníky, koláče, pečené maso, medovina. Prodejců se už přihlásilo několik desítek a budou z celé republiky. Děti se budou moci povozit na koních a dospělé čeká ochutnávka tradičníí zabijačkové pochoutky či místní pivo Bobr.

Program veselice začne v 10 hodin a bude probíhat stejně jako v minulých letech na improvizovaném jevišti v podobě valníku. Představí se při něm staropražská kapela Třehusk, dětská lidová muzika Notičky, dětský taneční soubor Klíček, pěvecký Třebasbor, dramatický obor Základní umělecké školy Řevnice a řevničtí ochotníci s tradiční masopustní fraškou.

“Nakonec symbolicky pochováme Masopust a oceníme nápadité maškary. Do soutěže o nejoriginálnější převlek zveme místní i přespolní. Nakonec se průvod masek vydá na obchůzku obcí v čele s kapelou, koňským spřežením a kvartetem hlavních postav masopustu,” vysvětlil Miloslav Frýdl.

Všichni budou ochutnávat koblihy, škvarkové placky, uzené maso a další dobroty které pro ně připraví místní hospodyňky a hospodáři. Loni pohoštění průvodu nabídlo rekordních 42 domácností. „Doufáme, že stejně štědří budou Zadnotřebaňští i letos,” dodal Miloslav Frýdl.10. února pořádají tradiční masopust také v obci Hudlice. Sraz masek je zde ve 13

V sobotu 17. února pořádají masopust v obci Neumětele.