U místního potoka se sešly desítky lidí. Převážná většina z nich byla převlečená za maškary.
„Řekl bych, že je na masopust až moc teplo. Pořadatelé by byli raději, kdyby trochu mrzlo, aby mohli pít panáky. Zpočátku to vypadalo, že na masopustní veselici moc lidí nepřijde, ale teď si myslím, že jich je o dost více než loni. Hlavně lidí v maskách," řekl starosta Svinař Vladimír Roztočil, který halounský masopust zahajoval.

V průvodu byly tradičně typické staročeské masopustní maškary, ale i zajímavé a mnohdy velmi nápadité kreace obyvatel Haloun. „Jdu za lesního muže. Masku mi dělala maminka. Byl to její nápad,"svěřil se Filípek Nový z Haloun. Jeho maminka měla ještě úžasnější masku. Ta byla převlečená za mimino. „Na masopust chodíme už dlouho, ale letos jsme poprvé v maskách. Asi týden jsme přemýšleli o tom, za co půjdeme. No a rozhodli jsme s pro lesního mužíka a mimino," doplnila syna Helena Houdková.

Masopustní průvod měl v obci letos celkem asi devět zastávek. Na každé z nich čekalo na jeho účastníky něco dobrého k jídlu i k pití. Hospodyně měli napečeno a hospodáři nabídli zase něco ostřejšího. „Je to už náš čtvrtý masopust. S letošní účastí jsem spokojený. Vypadá to, že dnes přišlo na masopust hodně lidí. Zastávku máme naplánovanou u devíti domácností. Nejsou stabilní. Každým rokem se obměňují," poznamenal za organizátory halounského masopustu Pepino von Dráček, který celý masopust provázel slovem, zpíval a hrál na klarinet.