I na něm uvidí účastníci této velkolepé podívané královnu Elišku. Hlavní hvězdou Karlštejnského královského adventu ale nebude ona, nýbrž muzikálový herec a zpěvák David Uličník, který je členem slavného 4TETu Jiřího Korna.


„Nebude samozřejmě sám, kdo v neděli přijde do podhradí královnu Elišku, na jejíž počest se oslava adventu v Karlštejně koná, pozdravit. Od 12.30 hodin jí postupně zahrají a zazpívají kapely Kapičky i Třehusk, dětské sbory Světlušky z Tmaně a Mifun z Černošic, zatančí řevnické Proměny a šermířské umění předvedou skupiny historického šermu Alotrium i Reginleif,“ láká veřejnost jeden z organizátorů akce Miloslav Frýdl.


Nebude chybět ani loučový průvod s královnou Eliškou, který vykročí v 16.30 hodin, fanfáry na počest královny, - naražení soudku s karlštejnským pivem Karlíček a přípitek karlštejnským vínem.


Speciální program si pro královnu chystají také děti z místní školy, při jejichž vystoupení bude po setmění rozsvícen před Muzeem betlémů vánoční strom. 
Druhá oslava Karlštejnského královského adventu se uskuteční v neděli 17. prosince. Program bude podobný, jen účinkující se zčásti obmění a návštěvníci se dočkají také živého betlému nebo ohňové show.