Ta by měla před velkou vodou ochránit domy ve směru od dálničního mostu k areálu bývalých železáren.

Konkrétně se jedná o tříkilometrový úsek, který naváže na na již upravenou část koryta  řeky. Stavba bude realizována převážně formou výstavby hrázek a zídek na obou březích koryta. Součástí stavby je i výstavba nového mostu  a demolice starého mostu a protipovodňová ochrana na potocích ústících v chráněném úseku do Litavky.

„Vypsáním tohoto výběrového řízení je jisté, že se stavba zrealizuje, že na ní budou uvolněny finanční prostředky," popsal stávající stav protipovodňových opatření na Litavce starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Na realizaci druhé etapy protipovodňových opatření  netrpělivě čeká několik desítek rodin, které žijí u řeky a které voda z Litavky už několikrát vyplavila.

„Nevěřím tomu, dokud to tady nebude stát. Takových řečí jsme už tady  slyšeli. Když vidím, co se odehrává na politické scéně, tak to může být za pár měsíců všechno jinak," poznamenal skepticky pan Karel z Karlovy Huti.

„Podle předběžného harmonogramu, který mi přišel, by se se stavebními pracemi mělo začít v září či říjnu letošního roku. Stavba potrvá celý příští rok. Končit by měla někdy na přelomu roku2013 a2014," prozradil začátek stavby Petr Vychodil.

Příjemcem mnohamilionové dotace nebude město, nýbrž Povodí Vltavy.