Desítky prvňáčků usedly v úterý do lavic dvou králodvorských škol. Obě velké školy mají v novém školním roce dvě první třídy. V každé z nich se bude učit psát, číst a počítat třicet dětí.

„Už několik let jich je v každé třídě třicet. Počet dětí v Králově Dvoře roste, a my se tomu musíme přizpůsobit," uvedl starosta Králova Dvora Petr Vychodil, který do králodvorských škol přišel nové prvňáčky osobně přivítat.

„Děti, na začátek nového školního roku bych vás chtěl přivítat a zároveň jsem vám přinesl dárek. Jsou to lístky na dětské divadelní představení," sdělil starosta města malým školáčkům.

V Základní škole v Jungmannově ulici v Králově Dvoře byly obě první třídy plné rodičů i prarodičů. Nejméně tak bylo nakonec samotných prvňáčků. „Mám zde v první třídě vnučku. Nemohu se na ni ale nyní dívat a sledovat její první školní kroky. Je hrozné vedro a třída je plná lidí. Špatně se mi ve třídě dýchalo, tak jsem zůstala raději na chodbě," svěřila se důchodkyně Karla Nováková.
Ředitel základní školy byl s průběhem začátku nového školního roku spokojený.

„Každý rok jsem velmi rád, když už máme všechno připravené a můžeme nový školní rok začít. Je tomu tak i letos. V novém školním roce máme 492 žáků, což je o deset více než v těch předcházejících," poznamenal ředitel školy Evžen Krob.

Většina prvňáčků přišla do školy s ohromným kornoutem sladkostí. Ten ale zůstal ležet buď na lavici, a nebo v batohu či tašce pod lavicí. „Říkal jsem mamince, ať mi ho nedává. Nechtěl jsem se v tom horku s ním vláčet. Drží mi to táta," poznamenal šestiletý Kája.