Případ se stal v ranních hodinách v pátek 26. listopadu. V tento den krátce po sedmé hodině ranní přijal operační důstojník oznámení o nálezu oběšeného muže na cyklostezce vedoucí od Králova Dvora na Počaply. „Na místo byla ihned vyslána hlídka. Tam čekala na policii žena, která venčila svého psa a při procházce objevila visícího muže na laně obmotaného kolem větve stromu. Policisté okamžitě k chrčícímu muži přiběhli, odřízli a povolili lano kolem krku. Nato mu poskytli první pomoc a díky tomu se mu podařilo obnovit dýchání a celkově životní funkce,“ uvedla mluvčí policie Michaela Richterová.

Hlídka pak muže předala přivolaným zdravotníkům, kteří si ho vzali do své péče a převezli do nemocnice. „Posádka si muže převzala do ošetření, kdy zdravotníci nemuseli přistoupit k žádným oživovacím krokům. Poté byl muž ve stabilizovaném stavu převezen na interní oddělení berounské nemocnice,“ uvedla mluvčí středočeských záchranářů Petra Homolová.

Záchrana osoby z výkopu v Mělníku.
Hasiči vytahovali lidi ze studny, výkopu i výtahové šachty, jeden člověk zemřel

Policisté osobu ztotožnili jako pětapadesátiletého muže, po němž od večerních hodin předchozího dne pátrali jako po pohřešovaném. „Díky včasnému nálezu osoby ženou a rychlému poskytnutí první pomoci ze strany policistky a policisty, se podařilo muže zachránit,“ dodala mluvčí policie.