V Králově Dvoře mají děti v současné době už k dispozici hřiště v každé městské části. Dětské hřiště je v lokalitě Křižatek, v Karlově Huti, v Levíně, v Zahořanech a na Královském horizontu.

„Kromě toho máme jedno centrální u fotbalového hřiště, a jak už jsem zmiňoval, další dvě vybudujeme letos společně s lanovým centrem a dvěma agility hřišti,“ upozornil starosta Králova Dvora.

O dětská hřiště se v Králově Dvoře starají zaměstnanci firmy pověřené jejich údržbou. „Kromě toho firma, která dětská hřiště vybudovala, dělá každým rokem jejich důkladné prohlídky. V případě, že objeví nějakou větší havárii či nedostatek, tak zajistí opravu. Drobnější opravy si provádí město samo,“ poznamenal starosta Králova Dvora s tím, že náklady na údržbu dětských hřišť jsou proměnlivé. „Částka je každým rokem jiná. Čím více dětská hřiště stárnou, tím více jejich údržba stojí. Je potřeba rozsáhlejších oprav,“ vysvětlil starosta.

Králův Dvůr ale nestaví jen dětská hřiště, ale reaguje i na potřeby dospělých. „Máme tady super workoutové hřiště. Dokonce se zde vytvořil i Street Workoutový tým. Já na hřišti trávím se syny teď téměř každé odpoledne,“ uvedl Ivan Plecitý z Počapel.

Králův Dvůr byl prvním městem v regionu, které vybudovalo pro své obyvatele speciální workoutové hřiště, které mohou využívat bezplatně. „Vstup zdarma mají i na multifunkční sportoviště,“ poznamenal starosta Králova Dvora.

V podporování nezvyklého typu sportovišť chce město pokračovat i v letošním roce. Děti v Karlově Huti se dočkají menšího lanového herního prvku. Během posledních let vyrostly v Králově Dvoře například cyklostezky, multifunkční hřiště a hala nebo dětská hřiště.

Vedení radnice však myslí ale i na chovatele psů. Jako první město v regionu pro ně hodlá vybudovat hřiště typu agility. To by mělo vyrůst v králodvorské lokalitě Zahořany a také na sídlišti Nad Stadionem. Agility patří k oblíbeným volnočasovým aktivitám nejen dospělých lidí, ale i dětí. V areálu Základní školy v Králově Dvoře se roky pořádaly v agility soutěže. „Byla to akce pro rodiče s dětmi. Soutěž se konala venku na hřišti u školy a účastnil se jí velký počet dětí. Kvůli přístavbě nového školního pavilonu a rozsáhlé rekonstrukci školy jsme ji ale v loňském roce nepořádali,“ uvedl ředitel Základní školy Králův Dvůr Evžen Krob.

V téměř každé městské části najdou dětské hřiště i obyvatelé Berouna.Ve městě jich je celkem šestnáct. „O jejich údržbu se stará firma AVE na základě smlouvy,“ poznamenal místostarosta Berouna Michal Mišina.

K těm nejvyužívanějším patří hřiště u Medvědária v areálu Městské hory. Děti zde mají k dispozici spoustu zajímavých atrakcí a mohou okukovat i večerníčkové medvědy. V lokalitě Velkého sídliště jich je rozmístěno hned několik. Na některých jsou herní prvky i pískoviště. Jinde jsou i herní atrakce. „U nás máme velmi pěkné moderní dětské hřiště. Děti zde mají k dispozici spoustu hezkých herních prvků a různých prolézaček. Ráda na něj s dětmi chodím,“ poznamenala Katka Míková ze Zavadilky.