Při sledování stopy, která je dovedla až k bývalému vápencovému lomu Malá Amerika u Mořiny na Berounsku, policejní potápěči vylovili z vody tělo mladého muže. Totožnost mrtvého je zatím předmětem ověřování – je ale velmi pravděpodobné, že patří nezvěstnému mladíkovi. Zvlášť když už před třemi dny byl nedaleko nalezen batoh, který mu patřil. Ostatně – právě tento fakt se stal podnětem k nasazení potápěčského týmu.

Nadějný student, který měl právě minulé pondělí nastoupit do dalšího ročníku vysoké školy s ekonomickým zaměřením, svým zmizením šokoval celé okolí. Rodiče, přítelkyně, kamarádi i spoluhráči z kapely, ve které hrál na housle, se shodovali: jde o chlapce, který nemá jakékoli problémy. „Podle rodiny je spolehlivý, nekonfliktní a spíše introvert," poznamenala policistka Jana Rösslerová.

Prvotní pátrání vycházelo z informace, že pohřešovaného naposledy viděl jeho kamarád v neděli 22. září. Mladík prý tehdy kolem 17. hodiny vystupoval v pražském Radotíně z vlaku. „Údajně odešel směrem k autobusové zastávce, odkud odjíždějí autobusy ve směru na Prahu-západ," konstatovala Rösslerová před týdnem s tím, že ale není potvrzené, zda mladý muž nějakým autobusem odjel. Díky svědectví řidiče se policejní detektivové dozvěděli, že opravdu cestoval dál – a ne sám.

Krátce před šestou večer nastoupil spolu s dalšími třemi lidmi do autobusu na Třebotov. O nových zjištěních informovala v noci na středu Hana Jeřábková z ředitelství pražské policie. „Jednalo se o skupinu tří chlapců a jedné dívky. Jízdné platila dívka za celou skupinu," připomněla s tím, že všichni vystoupili na zastávce Třebotov-Santorium. Po necelých dvou hodinách se z téže zastávky vracela do Prahy už jen mladá žena. Z mladíků ji nedoprovázel žádný.

Za jakých okolností pohřešovaný student zemřel, by měly napovědět výsledky pitvy. Kriminalisté také stále intenzivně pátrají po lidech, kteří ho doprovázeli na jeho poslední cestě. Věří, že se sami přihlásí – nebo pomohou svědci z řad veřejnosti, kteří se ozvou prostřednictvím linky 158 a poradí, kde je hledat. „Jeden mladík měl světlé vlasy střižené na ježka a oblečen byl do maskáčové bundy a riflí. Další z mužů měl krátké černé vlasy klasického střihu a byl oděn do světle modrých sepraných džín a džínové bundy. K popisu dívky, která cestovala spolu s mladíky, se podařilo zjistit, že byla oblečena do modrých riflí, červeného svetru a v ruce nesla hnědou kabelku. Její vlasy byly hnědé a střižené po ramena," přiblížila policistka Jeřábková známé údaje.

-