Bitva vypukne v 15 hodin za účasti mnoha šermířů z Čech i ze zahraničí. Můžete se těšit na dělostřelecké a pyrotechnické efekty i koně. Scénář na téma hraniční řeka čte herec a nižborský radní Tomáš Hanák a další.

Scénář letošní bitvy přenese její návštěvníky do dob temna, kdy krajem táhly houfce vojsk, žoldnéřů a válkou zubožených nevolníků.

Příběh plný boje, střelby, pyrotechnických efektů jistě pobaví jak dospělé, tak i dětské návštěvníky. A na co se konkrétně mohou těšit?

Na velmi věrohodné válečné scény. Uvidí velkolepý útok dělostřeleckého oddílu, naražení na kůl, středověký pohřeb na hořícím prámu a mnoho dalších scén z této doby.

Areál louky bude otevřen už od 11 hodin a návštěvníci zde najdou dobové tržiště, kejklíře a potulné umělce. Děti jistě zaujme workshop, žonglování, výroba svíček a mnoho netradičních věcí.

V průběhu dopoledne proběhnou taneční, šermířská, střelecká představení i rytířské turnaje. Ti odvážní mohou obdivovat i tanec s hadem a podobně. V rámci Bitvy vystoupí mnoho souborů z České republiky i zahraničí, uvidíte střelbu i pyrotechnické efekty.
Kdo bude chtít může navštívit i nedalekou sklárnu a nebo areál nižborského zámku, ve kterém uvidí expozici veteránů a vojenské techniky z období první a druhé světové války a nebo prvorepublikové četnictvo.

Zájemci, kteří holdují vojenské technice, si zde mohou pořídit i vojenskou výbavu. Festivalem historie tak ožije téměř celá obec. Příznivci historie a historických soubojů si přijdou opravdu na své. I v prostorách nižborského zámku bude pro návštěvníky připravený velmi zajímavý program věnovaný historii.

Zajímavý bude i večerní program, při kterém vystoupí Jimmy Čert, Rekonvalescence, Bezy Junior a další. Závěr dne patří ohňostroji. Možno postavit malé stany.

Vstupné je ve výši 150 korun a je celodenní. Zahrnuje dopolední návštěvy sklárny, dopolední program v areálu Na louce, prohlídku centra keltské kultury, výstavu vojenské techniky, večerní program.

Protože vstupenka platí po celý den, mohou návštěvníci během programu odcházet pryč a znovu se bez problému vrátit zpět na některé z vybraných vystoupení.