Při příležitosti oslav tohoto kulatého výročí čekají obyvatele Nižboru velkolepé oslavy. První se uskuteční už tuto sobotu 23. května.
A na co se mohou obyvatelé obce Nižbor v sobotu těšit? „Na pivní slavnosti a jarmark, který pořádají místní zahrádkáři," upozornil starostka Nižboru Kateřina Zusková.

Sobotní oslavy jsou uváděny jako nultý roční Slavností piva a tradičního jarmarku. Slavnosti piva se konají na Panské louce za BMX dráhou, a to od 10 do 21.30 hodin. Jejich návštěvníci mají vstup zdarma a mohou se těšit na 20 druhů točených piv, prodej pivních doplňků jako je sklo, textil s reklamní předměty.

Na jarmarku budou prodejní stánky s rukodělnými výrobky, které volně navazují na již tradiční zahrádkářskou výstavu pořádanou místními zahrádkáři každoročně před Vánoci v areálu nižborského zámku.

Součástí Slavností piva bude také doprovodný zábavný program. Na návštěvníky čeká živé vystoupení country kapely Texas a rockové skupiny Poseidon.

Slavnosti piva jsou určeny dospělým, ale ani děti nepřijdou při oslavách 750 let obce Nižbor zkrátka. Příští týden 30. května se v rámci oslav obce koná v nižborské sokolovně dětský den. Při něm čeká pro změnu spousta zábavy zase na kluky a děvčata.
Vrcholem letošních oslav výročí obce Nižbor pak budou zářijové slavnosti, na kterých by měl vystoupit i zpěvák Wabi Daněk. Zářijové slavnosti se uskuteční 19. září a budou v režii místního obecního úřadu.

V rámci výročí také obec připravuje vydání knihy historických fotografií obce, ve které budou staré fotografie Nové Huti, Nižboru, zámku i dalších zajímavých míst obce.

A jak Nižbor vlastně vznikl? V zabezpečení přemyslovského knížectví a později královské moci hrál velkou roli hrad Křivoklát, který stál přímo v centru panovnické državy. V tomto přemyslovském královském hvozdu vznikla řada hradů a hrádků, může kterými byli i Nižbor. První zpráva o něm je z roku roku 1265. Tehdy se ještě nazýval Miesenburg, neboli hrad nade Mží.