Zatímco sportovci z Hořovic a okolí si budou halu od víkendu užívat pravidelně, slavnostní otevření se uskuteční ve středu 29. března od 10 hodin. Hořovickou sportovní halu bude mít ve správě nejprve Městská správa bytového a nebytového fondu. Po půl roce ji převezme Městské sprotovní centrum.

Také čtěte: V kasárnách se začnou stavět bytové domy

„Jeho zřizovací listina byla radou schválená," konstatoval místostarosta Hořovic Ondřej Vaculík s tím, že zastupitelé se budou dokumentem zabývat na veřejném zasedání, které se uskuteční ve stejný den, jako slavnostní otevření haly, kdy zastupitelstvo začíná v 16 hodin v klubu Labe.

Halu budou všechny sportovní kluby užívat prozatím zdarma. „V dotačního podmínkách krajského úřadu je uvedeno, že hala nesmí být komerčně využívaná. Zatím nevíme, co se tím myslí a na kraj odesíláme dopis, kde žádáme o výklad pojmu. Nechceme se dostat do žádného rozporu," vysvětli místostarosta Ondřej Vaculík.

Nepřehlédněte: Zemřel Jan Calta, muž, který otevřel nové cesty v oblasti rehabilitace

Rekonstrukci hořovické haly podpořila krajská dotace ve výši 20 milionů korun a 15 milionů dotačních prostředků z programů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Přibližně jednadvacet milionů poskytne město ze svého rozpočtu.

Zásadní stavební úpravy hořovcké sportovní haly skončily loni.Zdroj: Deník / Kočová Radka