„Je to tady hezké," poznamenala malá Anička. Její slova potvrzuje i paní učitelka. „Jsem tu jen pár dnů a moc se mi tady líbí. Děti mají hezké prostředí a teplo. První školní den byl pro nás sice trochu hektický, ale zvládli jsme to. Do třídy nám přišlo třiadvacet tříletých dětí a jen jedna holčička malinko zaplakala. Jinak se tady všem líbilo," uvedla k začátku nového školního roku učitelka Mateřské školy Pod Hájem v Králově Dvoře Olga Čechová.

Nový pavilon králodvorské mateřinky je vybudován z mobilních buněk a jeho výstavba netrvala ani tři měsíce. Práce začaly v polovině května a v srpnu proběhla kolaudace. Na výstavbu nového pavilonu město získalo dotaci představující částku necelých 12,5 milionu korun z Regionálního operačního programu Střední Čechy. Město se na stavbě podílelo částkou cca 2 miliony korun.
„Tento typ stavby je hodně rozšířen v zahraničí. Několik takových staveb je už i v České republice, ale v berounském regionu jsme první, kdo ji realizoval. Ve středočeském kraji je to první dvouposchoďová stavba tohoto typu. Podle mne tato technologie bude mít budoucnost, a to nejen proto, že je levnější než zděná, ale i proto, že je praktická a rychlá. Nás tento nový pavilon přišel zhruba o sedm milionů korun levněji než ten zděný, který jsme přistavovali před čtyřmi lety," upozornil starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Výstavba nového pavilonu bez vnitřního vybavení stála město dvanáct milionů korun.
„Když jsem před pár lety přišel na zastupitelstvo s myšlenkou využít tuto technologii mobilních buněk na stavbu nového pavilonu mateřské školy, řekl mi někdo ze zastupitelů, že jsem se zbláznil a že se nám budou smát. Nenechal jsem si to rozmluvit a jsem rád. Protože si myslím, že náš nový pavilon mateřské školy patří k těm nejhezčím," upozornil starosta.

Celá stavba probíhala podle harmonogramu a neprovázely ji vícepráce. Naopak se při ní ušetřilo pár desítek tisíc korun. „Nejdůležitější pro nás ale je, že se nám podařilo stihnout termín otevření do prvního září," poznamenal k otevření nového pavilonu E starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Díky rychlosti a snaze vedení Králova Dvora se tak mohlo do nové budovy mateřinky od září umístit padesát tříletých dětí.

„Vyhověli jsme tak všem králodvorským rodičům dětí, kterým byly letos v srpnu tři roky," poznamenal Petr Vychodil.

Během čtyř let tak v Mateřské škole Pod Hájem přibyly dva nové pavilony, ve kterých našlo celkem umístění dalších 102 dětí.

„Myslím si, že oběma novými pavilony se nám podařilo vyřešit problémy s nedostatkem míst v našich mateřských školách," věří Petr Vychodil.